Napísali o nás

Mecom sa sporí o peniaze a množstvo baktérií v mäse

Testy vykonané v Česku potvrdili prítomnosť listérie vo výrobkoch Mecomu. Začiatkom apríla sa skončil dvojmesačný sprísnený hygienický režim v závode Mecomu Group v Humennom, ktorý vlastní finančná skupina Penta. Tamojšia regionálna veterinárna a potravinová správa zrušila opatrenia na odstránenie hygienických nedostatkov, ktoré zaviedla pre výskyt listérie vo výrobe, ako aj v hotových výrobkoch Mecomu.

Rozbieha sa Gorila 2, držme si klobúky

ŽIARAN: Pevne verím, že sa nám to všetkým podarí a že túto krajinu privedieme na tú správnu cestu, pretože to, čo si tu už dovoľujú oligarchovia, je moc. Nemyslím tým len to, že nevyplácajú živnostníkov, že okrádajú tento štát. Už tu nechávajú zabíjať ľudí a robia tu štátne prevraty, robia tu činnosť, ktorá je proti občanom. Táto krajina je naša! Všetkých občanov Slovenskej republiky. Táto krajina nepatrí pár vyvoleným zlodejom. Zato, že 25 rokov alebo 20 rokov sa im nič nestalo, neznamená, že… Tak jak sa v roku 2010, 2012 alebo 2013 zlikvidovala mafia, tá, čo sa vozila na tých G-čkach a všade sú Sýkorovci a Vrabcovci a neviem, kto všetko, teraz prichádza doba na biele goliere. Prichádza doba na zlodejov a to sú akože tie finančné skupiny…

Ďalšie svedectvá o Kuciakovi, Haščákovi, Kiskovi, Čaputovej, mimovládkach a mafii v parlamente

Ďalšie nové dôkazy a svedectvá o Kiskovi, Čaputovej a Haščákovi, o vražde Kuciaka, o tajnej službe SIS, o politických mimovládkach a mafii v parlamente, vo vláde a súdnictve, o médiách a finančnej skupine Penta a o temnom zákulisí advokácie a šedej zóne v podnikaní. Kauzy Gorila a Kočner pokračujú. Vypočujte si ako a kam všade siahajú chápadlá organizovaného zločinu a korupcie.

Exagenti SIS: vražda Kuciaka mala vyvolať štátny prevrat

Čitateľom DENNÍKa POLITIKA prinášame v úplnej a necenzúrovanej podobe článok z webportalu infovojna. V relácii Informačná Vojna s Norbertom Lichtnerom, ktorú 29. marca odvysielalo internetové rádio InfoVojna, boli hosťami bývalí príslušníci tajnej služby Stanislav Žiaran a Pavol Forisch, ktorí sa počas svojho pôsobenia v SIS venovali ekonomickej kriminalite. Boli zároveň tými osobami, ktoré zavraždenému novinárovi poskytli dôležité informácie ohľadne Mariana Kočnera, kauzy Mecom a finančnej skupiny Penta.

Forisch: Za vraždou Kuciaka je šéf Penty Haščák. Cieľom bol štátny prevrat, zmarenie vyšetrovania Gorily a s podporou USA dosadenie pravicovej vlády

Bývalí príslušníci Slovenskej informačnej služby sa na základe doteraz zhromaždených dôkazov a indícií domnievajú, že za týmto zločinom stála finančná skupina Penta a jej šéf Jaroslav Haščák.

Kočner z väzby predáva byty v centre Bratislavy, peniaze dostane jeho dcéra

Cena jedného bytu je na úrovni 300-tisíc eur. Spoločnosť vyplatí časť peňazí Kočnerovej dcére. Podnikateľ Marian Kočner, ktorý je momentálne vo väzbe, začal rozpredávať majetok. Podľa informácií denníka Sme Kočnerova firma Správa a inkaso pohľadávok predala na konci februára tri byty v bratislavskom Starom meste komplexe Urbanic na Cintorínskej ulici. Cena jedného bytu je na úrovni 300-tisíc eur.

Kočner sa Kuciakovi vyhrážal krátko po novinárovej návšteve v sídle Penty

Rozhovor Mariana Kočnera s Jánom Kuciakom sa odohral len pár minút po tom, ako Kuciak odišiel z Digital Parku, kde bol kvôli kauze Mecom.

Správa od Kuciaka: Kočner sa mu vyhrážal krátko po rokovaní v kauze Mecom

Rozhovor Mariana Kočnera s Jánom Kuciakom sa odohral len pár minút po tom, ako Kuciak odišiel z Digital Parku, kde bol kvôli kauze Mecom.

Minúta po minúte

Penta reaguje na správu, že Kočner sa vyhrážal Kuciakovi len pár minút po tom, ako Kuciak odišiel zo sídla finančnej skupiny: „To, čo viem k tomu proaktívne povedať je, že vylučujeme akúkoľvek súvislosť telefonátu M. Kočnera Kuciakovi s návštevou J. Kuciaka v sídle Penty na tému kauzy Mecom,“ uviedol manažér Penty pre externé vzťahy Martin Danko.

Šéf Penty se snaží vysvětlit svoji komunikaci s Kočnerem. Nedaří se mu to

Spolumajitel finanční skupiny Penta Investments Jaroslav Haščák prolomil svou mlčenlivost vůči médiím. Do světa se totiž dostala sms komunikace z ledna 2018 (měsíc před Kuciakovou vraždou) mezi ním a Mariánem Kočnerem. Kočner v ní píše, že už pracuje „na odj***ní ču****“. Na to Haščák odpovídá: „řekneme si, až budeme spolu.“

Penta si zavolala Kuciaka a krátko na to sa mu ozval nervózny Kočner

Vyhrážky Mariana Kočnera o "zbieraní špiny" si Ján Kuciak vypočul len krátko po tom, ako v septembri 2017 malo začať jeho stretnutie s predstaviteľmi Penty k článku o mäsokombináte Mecom.

Penta si zavolala Kuciaka, o pár minút neskôr sa mu vyhrážal Kočner. Finančná skupina súvislosť odmieta

Ľudia z finančnej skupiny chceli kauzu okolo mäsokombinátu Kuciakovi vysvetliť týždeň po zverejnení článku, preto si ho zavolali na stretnutie.

Kočnerov výhražný telefonát prišiel krátko po stretnutí Kuciaka s Pentou

Investigatívne Centrum Jána Kuciaka zverejnilo archivovanú správu zavraždeného novinára, ktorá potvrdzuje, že výhražný telefonát od M. Kočnera prišiel krátko po stretnutí s predstaviteľmi Penty k článku o mäsokombináte Mecom.

Haščák z Penty exkluzívne: O Kuciakovej vražde, Kočnerových esemeskách aj nahrávkach Gorily

Od kauzy Gorila, ktorá poškodila jeho reputáciu aj biznis, odmietal žiadosti o otvorený rozhovor. Názor zmenil až po zverejnení vulgárnej esemesky, v ktorej mu Marian Kočner – mesiac pred vraždou Jána Kuciaka – napísal, že chce „od..bať čuráka“.

Haščák z Penty sa pokúsil zmenšiť silu Kočnerových slov, neskočme mu na to

Šéf Penty hovorí, že Kočnera ani len nepodozrieval. Rostasova agresivita sa bude stupňovať, kým ho nezavrú. Ministerstvo zahraničia hovorí, že Danko je nebezpečný ignorant.

Debata

Podľa rukopisu spoznáš znalca. Poslanec Ľubomír Galko, ktorého premiérka Iveta Radičová odvolala z funkcie ministra obrany za odpočúvanie (aj) novinárov, má návod, ako zistiť, či Robert Fico vydieral Andreja Kisku: odpočúvať! Legálne, pravdaže. Asi stačí prešpikovať verejný priestor a podľa momentálnej nálady priložiť ucho k dielu.

Šéfredaktor Aktuality.sk bráni spolumajiteľa Penty a informáciu, že by bol Haščák objednávateľom Kuciakovej vraždy bagatelizuje

Alena Zsuzsová povedala, že Jaroslav Haščák prostredníctvom médií rozšíril informáciu, že za objednaním Kuciakovej vraždy stojí Marian Kočner, aby tým odpútal pozornosť od svojej osoby. Peter Bárdy ako šéfredaktor Aktuality.sk Zsuzsovej výpoveď bagatelizuje.

Bývalý príslušník SIS v rozhovore pre InfoVojna: Kuciak bol nažive, keď začali chodiť neexistujúcemu Slušnému Slovensku peniaze

Som bývalý príslušník SIS. Tak začína z nášho pohľadu prelomový rozhovor, na internetovom rádiu InfoVojna s Pavlom Forischom.

(ne)Kvalita slovenských potravín

Hostia:
JUDr. Václav Nedvěd
Ing. Stanislav Žiaran

“Bordelmama” Nicholsonová a pedofil Mika? Objavil sa škandalózny dokument. Máme aj stanovisko polície v Ottawe

Obvinenia z obchodu s bielym mäsom vytiahol bývalý siskár Pavol Forisch, ktorý stojí aj za trestnými oznámeniami na organizátorov protestov Za slušné Slovensko. Okrem nej má byť “v kaši” aj Václav Mika, ktorého dokument obviňuje z pedofílie

K trestnému oznámeniu na organizátorov protestov sa prihlásil Pavol Forisch

Za trestným oznámením na organizátorov protestov Za slušné Slovensko by mal byť Pavol Forisch, blízky spolupracovník poslanca SaS Jozefa Rajtára. Na sociálnej sieti to uviedol vládny Smer-SD.

Schéma od exsiskára? Príbeh Bašternákových vratiek sa odsúdením na prvostupňovom sude v jednej kauze nekončí

Poslanec za SaS Jozef Rajtár na Generálnej prokuratúre SR podal trestné oznámenie v súvislosti so skutkami, ktoré sa týkajú bytového komplexu Bonaparte.

Fico štve Kisku. Budu bránit slušné lidi, řekl prezident po výslechu organizátorů protestů

Prezident Andrej Kiska tvrdě reagoval na Roberta Fica, který prohlašuje, že protesty Za slušné Slovensko byly pokusem o převrat placený Georgem Sorosem a na informace, že organizátory protestů vyšetřuje NAKA. Píše o tom Denník N.

NAKA vypočúva organizátorov protestov Za slušné Slovensko, chce výpisy z účtov

Protikorupčná jednotka na príkaz šéfa NAKA Petra Hraška žiada od organizátorov demonštrácií po vražde Jána Kuciaka výpisy z účtov a vyšetrovateľ im hovorí o štátnom prevrate. V piatok bude ďalší protest.

Je rozhodnuté. Súd posiela Bašternáka na päť rokov do väzenia

Bašternák dostal nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. Kontroverzný podnikateľ si rozsudok vypočul na Okresnom súde Bratislava II po tom, ako svoju vinu priznal a skutok oľutoval.

Rajtár podal ďalšie trestné oznámenie v kauze Bonaparte

Poslanec Národnej rady (NR) Jozef Rajtár (SaS) podal v stredu na Generálnej prokuratúre trestné oznámenie v kauze komplexu Bonaparte. Rajtár informoval, že obsahom oznámenia majú byť komplexne zmapované podvody na DPH a prevody bytov.

Blaha o Nicholsonovej: Ledva zmaturovala a niekomu vyčíta rigoróznu prácu

Profesúra Ivety Radičovej je podľa poslanca NR SR za Smer-SD Ľuboša Blahu pre školstvo omnoho väčší problém ako rigorózna práca Andreja Danka, pretože ten v akademickom prostredí nepôsobí.

Kočner úraduje aj z väzby, snažia sa opäť previesť Technopol

Nehnuteľnosti blokuje prokuratúra aj súd, nemusí to stačiť. Na jednom z listov v anonymnej zásielke, v ktorej boli dokumenty k ďalšiemu prevodu Technopolu, bol nakreslený veľký smajlík. List môže pochádzať od ľudí z partie okolo Mariana Kočnera.(Zdroj: SME/Jozef Jakubčo)

Dobré ráno: Ako sme sa dostali až sem? Kto nechal Kočnera vyrásť

Čo majú spoločné Kočnerove kauzy? Marian Kočner sa počas desaťročí pravidelne objavoval pri zvláštnych kauzách. Nielen pri zmenkách, ale aj pri zvláštnych prevodoch nehnuteľností – v Technopole, pri golfovom areáli v Báči, či kauze Donovaly, kde sa striedali majitelia luxusných hotelov hneď trikrát.

Paroubek: Kiska, zrejme za pomoci zahraničných spravodajských služieb, takmer vykonal štátny prevrat

Jiří Paroubek, ktorý pôsobil ako premiér Českej republiky v rokoch 2005 – 2006, okomentoval situáciu na Slovensku po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Podľa bývalého českého premiéra sa slovenský prezident Andrej Kiska zrejme pokúsil o štátny prevrat s pomocou niektorých zahraničných spravodajských služieb

Konkurz na tretí pokus. Kontroverzní Ukrajinci skúšajú opäť položiť Mecom

Najväčší mäsokombinát na Slovensku, humenský Mecom, čelí už po tretí raz v krátkom čase konkurznému návrhu. Na súd ho posiela bratislavská firma Fromex, ktorá voči potravinárskej spoločnosti z portfólia finančnej skupiny Penta eviduje pohľadávku vo výške osemtisíc eur. Fromex ale obchodným partnerom producenta mäsových pochutín nikdy nebola, majiteľom pohľadávky sa stala na základe jej postúpenia.

Polícia zatkla Ruska, Kočner po výsluchu ostáva v cele

Vyšetrovateľ Národnej jednotky finančnej polície NAKA obvinil Mariána Kočnera a Pavla Ruska z trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov v jednočinnom súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Informoval hovorca Prezídia Policajného zboru SR Martin Wäldl.

Polícia zatkla Mariana Kočnera

Podnikateľ, ktorý bol roky beztrestný napriek viacerým vážnym podozreniam, je podozrivý z falšovania zmeniek voči televízii Markíza. Informuje o tom Denník N, ktorému to potvrdil zdroj z prostredia polície aj prokuratúry.

Dezinfikovali mäsokombinát na východe Slovenska. Všetko pre nakazenú slaninu

Analýzou sa totiž podľa veterinárov v dvoch vzorkách slaniny vyrobenej v tomto závode zistila prítomnosť Listerie monocytogenes.

Mecom sa v Humennom bližšie pozrie na hygienu, dôvodom bola listéria v slanine

Súčasťou hĺbkových sanitačných opatrení v závode je sanitácia všetkých zariadení, priestorov a pracovných pomôcok. V závode spoločnosti Mecom Group v Humennom sa v piatok začali hĺbkové sanitačné opatrenia, ktoré boli avizované v súvislosti s predošlými zisteniami lokálnej Regionálnej a veterinárnej správy o výskyte baktérie Listeria monocytogenes.

Slaninu od Mecomu sťahujú z trhu. Našli v nej listériu

Veterinári vykonali na popud spotrebiteľa inšpekciu v mäsiarskej firme Mecom. Analyzovali vzorky výrobkov "Selection Schneider Bačova slanina" a "Anglická slanina".

Mäsokombinát Penty rieši polícia. Podľa finančnej skupiny ide o šikanu

Podľa zistení Aktuality.sk začala polícia v Prešove trestné stíhanie, ktoré sa týka konkurzného konania voči najväčšiemu mäsokombinátu na Slovensku
– firme Mecom Group, ktorú vlastní finančná skupina Penta.

Špinavé praktiky: Čo spája konkurz v Mecom Group a vraždu Ernesta Valka?

Prešovský sudca Tomáš Novák v týchto dňoch rozhodne, či vyhlási bankrot na najväčší slovenský mäsokombinát Mecom v Humennom. Konkurz žiada vyhlásiť ukrajinská firma Mekom Ukrajina a v jej mene koná bývalý siskár Pavol Forisch.

Prezidenta zaujímal aj súdny spor Mecomu

V Humennom Andrej Kiska navštívil najväčšieho spracovateľa mäsa na Slovensku.Ide o najväčšieho spracovateľa mäsa na Slovensku a najväčšieho zamestnávateľa v meste.

Mecom je v konkurznom konaní. Firma s 1850 ľuďmi bankrot odmieta

Mecom, ktorý je považovaný za najväčší mäsokombinát na Slovensku, je ohrozený bankrotom. Informáciu priniesol web Sme.sk s tým, že konkurz Mecomu žiada ukrajinská firma.

Súd rieši, či vyhlási bankrot na najväčší mäsokombinát

Konkurz Mecomu žiada firma z Ukrajiny. Mäsokombinát tvrdí, že obchodný spor neohrozuje dodávky do obchodov. Penta na mäse dlhodobo prerába.

Kočnerove firmy vyšetrujú pre podozrivé prevody bytov

Policajti vyšetrujú podozrivé prevody nehnuteľností medzi firmami podnikateľa Mariána Kočnera, ktorý figuruje aj v kauze Glance House. Bývalého konateľa jednej z jeho spoločností Petra Zemka už obvinili z trestného činu poškodzovania veriteľa.