29. 3. 2019

Kočner z väzby predáva byty v centre Bratislavy, peniaze dostane jeho dcéra

Cena jedného bytu je na úrovni 300-tisíc eur. Spoločnosť vyplatí časť peňazí Kočnerovej dcére.

Podnikateľ Marian Kočner, ktorý je momentálne vo väzbe, začal rozpredávať majetok. Podľa informácií denníka Sme Kočnerova firma Správa a inkaso pohľadávok predala na konci februára tri byty v bratislavskom Starom meste komplexe Urbanic na Cintorínskej ulici. Cena jedného bytu je na úrovni 300-tisíc eur.

Podľa informácií denníka spoločnosť vyplatí časť peňazí Kočnerovej dcére. Po jednom byte kúpili daňový poradca Michal Kováčik a jeho sestra Mária. Kočner pri týchto prevodoch zákon neporušuje. Obchodný podiel v tejto firme mu prokuratúra nezablokovala.

Michal a Mária Kováčikovci sú deti dlhoročnej daňovej úradníčky Heleny Kováčikovej. „Vami spomínanú kúpu bytu so mnou moje deti nekonzultovali, nemali na to žiadny dôvod, keďže sú dospelí a svoje rozhodnutia so mnou neriešia,“ napísala pre denník Sme.

​Kočner sa na túto transakciu dlho pripravoval. Potvrdzuje to aj trestné oznámenie bývalého analytika SIS Pavla Forischa.

Ten je známy bojom proti Kočnerovi a finančnej skupine Penta. Na prokuratúru napísal, že Kočner plánuje spomínané byty prevádzať a obchod má financovať VÚB. Banka poskytla úver deťom daňovej úradníčky, tie za neho kúpili dva byty od Kočnerovej firmy.

Polícia neodpovedala, či bankovú transakciu a nákup bytov preveruje ako neobvyklú obchodnú operáciu podľa zákona o boji proti praniu špinavých peňazí.

Kočner sa momentálne nachádza vo väzbe, v pondelok bude špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhodovať o jej predĺžení.