15. 3. 2019

Lipšic zastupuje jednu z firiem Penty Mecom. Nevidí v tom problém, komentuje SMS Haščáka a Kočnera

„Mecom je poškodený vo veci, kde sú objektom vydierania. Zastupujem viaceré veľké spoločnosti, ktoré sú cieľom rôznych podvodných konaní. Keďže sú poškodení, tak s tým problém nemám.“ Komentoval svoje postavenie advokáta Lipšic pre Denník N.

Podnikateľ, ktorý predal humenský Mecom firme blízkej Pente za takmer sto miliónov eur mal cez svojo syna blízko aj k bývalej strane Lipšica NOVA. Syn Jána Molnára Dávid ju sponzoroval. Možno tam niekde vznikli aj kontakty na Pentu.

Lipšic komentuje SMS správy Kočnera s Haščákom

„V kontexte vraždy a informácií, ktoré mám ohľadom plánovaných vrážd, tá SMS správa vyvoláva veľké rozpaky a vyšetrovatelia budú musieť preverovať okolnosti, za ktorých bola posielaná, ako aj celú komunikáciu,“ povedal Lipšic pre Denník N.

Haščák doteraz vo veci nevypovedal. „Je to však aj vecou taktiky, je dosť možné, dávalo by zmysel, keby vyšetrovatelia plánovali tento úkon až po tom, čo je vznesené obvinenie, v ktorom je pravdepodobne uvedená aj táto informácia,“ hovorí Lipšic.

Povedal, že sa zamýšľal, čo iné ako likvidáciu by mohlo znamenať slovo, ktoré Kočner použil. „Priznám sa, že žiaden iný význam tohto slova v takejto súvislosti nepoznám. Dôležité bude, pokiaľ je zaistená celá komunikácia, vnímať celý kontext. Tak ako tá veta bola postavená, táto vulgárna forma tohto slovesa môže znamenať len jedno, inak si to neviem vysvetliť.“, dodáva Lipšic.